AGENCIJA
						
					
					
						VIJESTI
					
					
						STANDARDI
						
					
					
						POBOLJŠANJE KVALITETA
						
					
					
					
					
						REGISTRI I LISTE
					
				 24.09.25
		
		
		24.09.25  Dana 24. septembra 2025. godine, v.d. direktora Agencije za kvalitet i akreditaciju u zdravstvu u FBiH (AKAZ) dr. sci. Mahir Fidahić, posjetio je Klinički centar Univerziteta u Sarajevu.
Generalni direktor KCUS-a, prof.dr. Alen Pilav, ugostio je v.d. direktora AKAZ-a, a sastanku su prisustvovali i predstavnici Organizacione jedinice za kvalitet i sigurnost zdravstvenih usluga KCUS-a.
V.d. direktora Mahir Fidahić čestitao je prof. dr. Pilavu na imenovanju i poželio mu uspješan mandat na čelu najveće zdravstvene ustanove u Federaciji BiH. Tokom sastanka razgovarano je o rezultatima do sada provedenog procesa akreditacije cijele ustanove, kao i o planovima za nastavak saradnje u oblasti kvaliteta i sigurnosti zdravstvenih usluga. Posebno je pohvaljena angažovanost i predanost Organizacione jedinice za kvalitet i sigurnost zdravstvenih usluga KCUS-a, koja je vodila zahtjevan proces akreditacije.
Također, v.d. direktora AKAZ-a informisao je rukovodstvo KCUS-a o predstojećoj manifestaciji „Dani kvaliteta u zdravstvu“ u organizaciji Agencije, te uputio poziv KCUS-u za učešće sa jednom od tematskih prezentacija.
Sastanak je protekao u radnoj i konstruktivnoj atmosferi, a na kraju se generalni direktor KCUS-a zahvalio predstavnicima AKAZ-a na posjeti i dosadašnjoj uspješnoj saradnji.
 
				 
				 
				